Şirket Profili
 • ulu logo

  ULU İNŞAAT ŞİRKETLER GRUBU


  1990 yılında ticari faaliyetine başlayan Ulu İnşaat, 2003 yılında kurumsallaşarak özellikle Antalya Bölgesindeki 5 yıldızlı turistik tesisler olmak üzere, yüzlerce projede yer almış, “minimum zamanda, maksimum kalitede” işlere imza atarak inşaat sektöründe aranılan ve beğenilen bir firma olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. ULU İNŞAAT ŞİRKETLER GRUBU, İnşaat, ,Turizm, Tarım, İş Güvenliği, olarak 4 ana faaliyet alanına yayılmış şirketlerden oluşmaktadır.

  ULU İNŞAAT ŞİRKETLER GRUBU’un çekirdek şirketi olan Ulu İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi, 2003 yılında inşaat firması olarak kurulmuş ve faaliyetinin başlangıcından bu yana büyük çaplı ve yüksek teknoloji ürünü birçok yerli ve uluslararası inşaat projelerini başarı ile gerçekleştirerek adını duyurmuştur. Ulu İnşaat Ltd. Şti. başta lüks konaklama tesisleri olmak üzere her türlü altyapı ve üstyapı işleri ile iş merkezleri , sanayi tesisleri , enerji tesisleri , baraj , yol , okul ,sanat yapıları, hastane , sosyal ve spor tesisleri , arıtma , villa , konut , rezidans gibi yapıların inşası alanlarında faaliyet göstermekte olup ayrıca bu tür tesislerin yenilenme projelerini de üstlenmektedir.

  ULU İNŞAAT ŞİRKETLER GRUBU, 2010 yılında kurmuş olduğu Ulu Seracılık Sanayi ve Ticaret A.Ş. ile “topraksız tarım” sitemi ile üretim yapan, 40.000 m² kapalı alana sahip, Antalya’nın en modern seralarından birini hayata geçirerek tarım sektöründe de yerini almıştır. Üretilen domatesler dünyanın bir çok ülkesine ihraç edilmekte olup , dış ve iç piyasada aranılan kalitede üretim yapan tesis olarak büyük ilgi görmektedir.

  2013 yılında kurmuş olduğu Ulu OSGB Ltd. Şti. ile İş sağlığı ve güvenliği alanında da faaliyet göstermektedir. Ulu OSGB Ltd. Şti. aracılığı ile İş Sağlığı ve Güvenliği alanında vermiş olduğu hizmetlerle de alanında en iyisi olma yolunda olduğunu ispatlamıştır.

  Alanya bölgesinde 3 yıldızlı 36 oda 90 yataklı MİKADO Otel’i satın alarak turizm sektörüne adım atan ULU İNŞAAT ŞİRKETLER GRUBU; 2014 yılında yatırımcı-müteahhit olarak inşaasına başladığı Mersin Gülnar Ortaburun turizm merkezinde 5 yıldızlı 850 yatak kapasiteli ULU RESORT HOTEL’i 2015 yılında turizmin hizmetine açmıştır. Yaptığı her işin en iyisini yapmaya ve marka olmaya odaklı ULU İNŞAAT ŞİRKETLER GRUBU bu tesisle turizm sektöründe de iddiasını göstermiştir.